Aquatonale – nowoczesna firma kosmetyczna


-

 W epoce Internetu trudno nie podążać za nowościami. Coraz częściej kontaktujemy się ze znajomymi za pomocą portali społecznościowych, a także korzystamy z opcji zakupów przez Internet. Rośnie również  popularność kursów oraz szkoleń przeprowadzanych przez Internet, czyli tzw. e-learningu oraz webinar-u.

Francuska firma Aquatonale, która dedykowana jest dla kosmetyki profesjonalnej jest świadoma potrzeb swoich klientów, dlatego nieustannie ulepsza i dostosowuje swoje produkty do najnowszych standardów w kosmetologii. Coraz częściej wykorzystuje nowe technologie komunikacyjne w sprawnym budowaniu biznesu. Jedną z nich jest webinar, czyli możliwość przeprowadzania szkoleń i konferencji interaktywnych, on-line.

 Wieloletnie doświadczenie 

Aquatonale działa w branży kosmetycznej od 20 lat. Od października 2010 roku jest dostępna na rynku polskim. Zajmuje się produkcją i dystrybucją szerokiej gamy produktów kosmetycznych na całym świecie.

Lata badań biotechnologicznych oraz współpraca z Les Thermes Marins De St. Malo, prestiżowym Spa w Bretanii, zaowocowały stworzeniem profesjonalnych produktów do pielęgnacji twarzy i ciała precyzyjnie dobranych do potrzeb każdego użytkownika”. Pierre Boutigny, Założyciel Firmy Aquatonale (International President).

  Produkty skomponowane są według norm Unii Europejskiej, dlatego nie zawierają substancji alergizujących, ropopochodnych oraz parabenów. Aquatonale czerpie inspiracje
z morskich składników i wykorzystuje je jako główne aktywne substancje w swoich kosmetykach. Dzięki ich niepowtarzalnym właściwościom kosmetyki dają spektakularne efekty, mają szeroki zakres działania, a przy tym są bezpieczne nawet dla najbardziej wrażliwej skóry.

 Kanały dystrybucji

 Kosmetyki Aquatonale dają gabinetom nowe możliwości, oferując im produkty i zabiegi oparte na innowacyjnych formułach oraz holistycznej filozofii francuskiej pielęgnacji. Ponad to każdy salon współpracujący z tą marką może liczyć na wsparcie marketingowe. Wraz z firmą Astus – trenerami biznesu – organizują szkolenia, które pomagają zwiększyć sprzedaż i budować atrakcyjny wizerunek  salonu. Do dyspozycji klientów jest także Centrum Obsługi Klienta, do którego można dotrzeć różnymi drogami. Mianowicie drogą tradycyjną, czyli przez telefon lub e-mail oraz przez portal społecznościowy jakim jest Facebook. Oprócz tego Doradcy Kosmetyczni z chęcią odwiedzają salony współpracujące i służą pomocą w doborze kosmetyków i nie tylko. Zarówno pracownicy Centrum Obsługi Klienta jak i Doradcy są wykwalifikowani w swoich dziedzinach, dlatego osoby związane z branżą kosmetyczną mogą liczyć na profesjonalną informację produktową i odpowiedź na zadane pytanie.

Firma Aquatonale współpracuje również z Ekspertem Kosmetycznym – Małgorzatą Stobryń, Kosmetologiem z wieloletnim doświadczeniem. Pani Małgorzata jest odpowiedzialna za szkolenia i warsztaty, które dotyczą zabiegów firmowych, produktów, a także nowinek z zakresu kosmetologii. Ponad to wraz z nią udostępniamy, na portalu www.youtube.com, filmy instruktażowe na temat marki Aquatonale.

 Innowacja w szkoleniach

 Nowością jest wspomniany wcześniej webinar. Firma zachęca kosmetyczki do brania udziału w szkoleniach interaktywnych bez wychodzenia z domu czy miejsca pracy. Ekspert Kosmetyczny Aquatonale wraz z trenerami biznesu z firmy ASTUS spotykają się z internautami co 2 tygodnie przez 45 minut. Kosmetyczki mają wpływ na tematykę spotkań. Mogą sugerować jaki zabieg chciałyby, żeby został wykonany na kolejnym szkoleniu oraz jaki temat z zakresu marketingu chciałyby poruszyć. Podczas trwania szkolenia jest możliwość zadawania pytań. Ponad to dla uczestników firma proponuje atrakcyjniejszą ofertę produktową.

 Aquatonale pracuje już nad kolejnym poszerzeniem swojej internetowej działalności. Pragnie wprowadzić e-learning, dzięki którym uczestnicy nie będą musieli być uzależnieni od innych kursantów oraz od ich poziomu wiedzy. Taka ewentualność pozwoli też dostosować plan szkoleń do indywidualnych wymagań kosmetyczek.

 

Szukaj:

Strefa Profesjonalisty »
Sklep z kosmetykami profesjonalnymi
Blog ekspercki »
W trosce o Ciebie - kosmetyki bez parabenów

Poznaj naszą filozofię:

L institut de beaute
Informacje prasowe »