Letnia bryza dla Twojej skóry

Zbliża się lato – pora roku, która kojarzona jest z relaksem, lenistwem i wysokimi temperaturami powietrza. Niestety większość kosmetyków nie jest przystosowana do takich warunków. Są jednak produkty do pielęgnacji skóry, które stworzone zostały specjalnie, żeby pełnić swoją funkcję w trudnych warunkach pogodowych.

 Skóra latem narażona jest na intensywne promieniowanie słoneczne i suche powietrze. Te niekorzystne czynniki powodują utratę nawilżenia. Za mała ilość wody w skórze powoduje tendencje do łuszczenia i nieprzyjemne uczucie ściągnięcia czy pieczenia. Ponad to jest to pierwszy czynnik powodujący starzenie się skóry i utratę jej elastyczności.

Podczas letnich dni skóra potrzebuje kosmetyków, które są bardzo lekkie i zapewniają jej optymalny stopień nawilżenia. Fluid nawilżający Aquatonale (Soin Fluide Hydrant) jest idealnym rozwiązaniem. Jest lżejszy od kremu, a  aksamitna konsystencja powoduje, że dobrze się wchłania. Szczególnie polecany jest dla skóry normalnej, suchej oraz wrażliwej. Broni skórę przed nadmiernym wysuszeniem, ponieważ dostarcza jej substancje aktywne, które zwiększają nawodnienie o 34% już po 24 h.

 Substancje aktywne

 Fluid nawilżający wzbogacony jest kompleksem morskim z homaryny i erytritolu, który pozwala na uzyskanie głębokiego nawilżenia. Dzięki temu chroni skórę przed stresem związanym z odwodnieniem i działaniem promieni UV. Obie substancje występując razem zapewniają ochronę przed czynnikami zewnętrznymi, co pozwala skórze swobodniej oddychać. Ekskluzywny kompleks wspierany jest przez działanie chitozanu, który jest składnikiem niezbędnym w odnowie komórkowej dzięki właściwościom dotleniającym.

Latem bardzo ważne jest także dostarczenie skórze niezbędnych witamin, dlatego Fluid nawilżający zawiera olej migdałowy bogaty w witaminy A i E. Dodatkowo alantoina przyspiesza regenerację naskórka i ma działanie łagodzące.

Taki zestaw składników aktywnych doskonale odżywi skórę i ochroni ją przed agresją czynników zewnętrznych takich jak smog, wolne rodniki czy dym tytoniowy.

 Latem kiedy skóra narażona jest na promieniowanie UV i suche powietrze powinniśmy dbać o jej nawilżenie bardziej niż podczas innych pór roku. Regularne stosowanie wyjątkowego Fluidu nawilżającego Aquatonale pozwoli Twojej skórze odzyskać zdrowy i promienny wygląd. Sprawi, że będzie bardziej elastyczna i gładka.
Pozwól, żeby Twoja skóra ciszyła się latem razem z Tobą.

 Fluid nawilżający 50ml, 154 zł

Szukaj:

Strefa Profesjonalisty »
Sklep z kosmetykami profesjonalnymi
Blog ekspercki »
W trosce o Ciebie - kosmetyki bez parabenów

Poznaj naszą filozofię:

L institut de beaute
Informacje prasowe »