Oczy są zwierciadłem duszy


-

Temat pielęgnacji okolic oczu jest jednym z bardziej pomijanych. Warto uświadomić sobie, że otaczający nas świat obfituje w czynniki negatywnie wpływające szczególnie na delikatne okolice oczu.

 Sztuczne światło, monitory, zanieczyszczone środowisko, ale również niewłaściwe odżywianie oraz zbyt mała ilość snu powodują, że skóra wokół oczu bardzo szybko ulega przesuszeniu i znacznie szybciej się starzeje.

Także wady wzroku przyczyniają się do skurczów okolic oczu pozostawiające ślady w postaci zmarszczek mimicznych na całej twarzy. W ten sposób pojawiają się pierwsze efekty jej starzenia, a co za tym idzie pierwsze zmarszczki mimiczne często zwane „kurzymi łapkami”.

 Odpowiedni dobór kosmetyków chroni okolice oczu przedłużając ich młodość i urodę. Warto o tym pamiętać zwłaszcza, gdy borykasz się z wadą wzroku przez co skóra w tych okolicach narażona jest na szybsze starzenie.

 Firma Aquatonale wprowadziła na rynek kosmetyczny innowacyjny produkt Wypełniacz Zmarszczek, który skutecznie walczy z utratą jędrności skóry. Charakteryzuje go gęsta konsystencja i subtelny zapach. Dzięki niemu widać natychmiastowe efekty, ponieważ jest bogaty w składniki aktywne, które likwidują oznaki zmęczenia, zapobiegają utracie elastyczności skóry i nadają oczom blask.

Łagodząco na skórę wrażliwą działają wyciągi roślinne. Dlatego preparat Aquatonale zawiera ekstrakt z owsa, który ma właściwości napinające. Ponad to doskonale wypełnia zmarszczki powodując, że na długi czas stają się niewidoczne. Ważnym składnikiem jest także wyciąg z rukwi, który relaksuje mięśnie wokół oczu łagodząc przy tym podrażnioną skórę. Ekstrakt z alg to składnik, na którym bazuje firma Aquatonale, ponieważ mają doskonałe właściwości chroniące przed wysuszaniem. Są źródłem nawilżenia, dzięki zatrzymaniu cząsteczek wody w skórze i zwiększeniu poziomu lipidów skórnych.

 W walce z opuchlizną firma Aquatonale wyposażyła Wypełniacz Zmarszczek  w ekstrakt z czarnej sfermentowanej herbaty. Jest on bogaty w kwasy organiczne i witaminy z grupy B, dzięki czemu poprawia fakturę skóry oraz jej koloryt rozjaśniając przy tym zacienienia.

Produkt ten zawiera także składniki odmładzające delikatną skórę wokół oczu, a mianowicie: kompleks oligopeptydowy Wit.A, ekstrakt z Siegesbeckia Orientalis oraz kompleks kwasu hialuronowego. Występując razem mają silne działanie naprawcze dzięki zwiększeniu jędrności i napięcia skóry. Ponad to pozostawiają natychmiastowy efekt głębokiego nawilżenia i wygładzenia.

 Najlepsze efekty osiągniemy  jeśli zadbamy o warunki w jakich pracujemy, czyli oświetlenie swojego miejsca pracy oraz prawidłowe zabezpieczenie monitorów. Warto też pamiętać, że bardzo ważny jest dobór odpowiednich szkieł do okularów. Zabezpieczają one przed mrużeniem powiek, które powoduje powstawanie zmarszczek.

W czasach kiedy wszyscy narzekamy na nadmiar stresu, zmęczenie, martwimy się przedwczesnymi objawami starzenia skóry warto bardziej niż kiedykolwiek korzystać z produktów kosmetycznych, które ułatwią pielęgnację skóry wokół oczu. Dzięki temu  złagodzimy wyraz twarzy i jednocześnie zharmonizujemy przepływ energii.

Szukaj:

Strefa Profesjonalisty »
Sklep z kosmetykami profesjonalnymi
Blog ekspercki »
W trosce o Ciebie - kosmetyki bez parabenów

Poznaj naszą filozofię:

L institut de beaute
Informacje prasowe »